Bekstejdž iz ugla Instashot pobednice

Putem konkursa Instashot, Belgrade Fashion Week kontinuirano podržava mlade i neafirmisane fotografe, pružajući im prostor da njihov rad postane deo zvaničnog programa i da se predstave široj publici. Pobednici dobijaju priliku da svoje fotografije izlože na narednom izdanju, pretvarajući lični vizuelni jezik u autorsku priču o modi.

Pobednica prošlogodišnjeg izdanja BFW Instashot konkursa je fotografkinja Đurđina Mikšić čiju izložbu fotografija SEAMLESS je publika mogla da vidi tokom trajanja revijskog programa u foajeu Hangara.

foto: djordjetomicphotography

Fotografkinja, farmaceutkinja i mama, Đurđina Mikšić se fotografijom bavi sedam punih godina, a tim putem je krenula pod uticajem oca koji je fotografski entuzijasta i uz njega uči osnovne fotografske veštine koje kasnije sama razvija. Najčešće stvara u domenu modne i portretne fotografije. Posebno je inspirišu autorski modni editorijali koje realizuje u studiju ili prirodi  Deliblatske peščare. “Bekstejdž je mesto gde se brišu granice – između nas i uloge koju igramo, pripreme i nastanka”, ovim rečima Đurđina opisuje svoju izložbu. Ovom serijom fotografija pokazuje taj proces koji se odigrava “bez šavova”, energijom grupe umetnika koji rade zajedno, razmenjuju i dopunjuju se. Želela je da posmatra, upija i snimi tu lepotu uz minimalan, skoro nikakav uticaj na sam proces. “Biti u sred nastajanja modne istorije Beograda, nestvarno je”, kaže Đurđina.

Newsletter

Unesite svoju adresu e-pošte da biste se pretplatili na naš bilten